Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neslýcháno

Příspěvky

Česká Republika, První země na měsíci

10. 2. 2012

Včera se na půdě poslanecké sněmovny naši zákonodárci posunuli blíže k schválení přímé volby prezidenta. Zdeněk Škromach o tom osvíceně hovořil v televizi, nedočkavě pokukujíce na hodinky a ústavní právníci zaplavili tisk svými názory.

Co je však podstatnější, je mé následující oznámení. Rozhodl jsem se totiž, kandidovat na prezidenta České republiky, v nejbližším možném termínu. Ano, uvědomuji si, že současný pozitivní vztah k minoritám bude spíše spět ke zvolení lesbické černošky vietnamského původu na invalidním vozíku, ale i tak nepovažuji svoji kandidaturu za zcela beznadějnou.

K občanům této země budu nadále promlouvat prostřednictvím těchto stránek, aby nevznikly pochybnosti o mé mediální inklinaci. Rád bych proto věděl, než se celá kampaň naplno rozjede, zda mohu počítat s hlasy svých čtenářů zde.

V celém příspěvku, můj program.

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Tvůj táta sem vozil mlíko

25. 12. 2009

Řekl v Durhamském hrabství majitel hostince muži s plnovousem, který vstoupil, následován nezvykle pestrým doprovodem.
Byla to pravda, mlékař se jmenoval Matthew Summer. Muž s plnovousem a jeho doprovod si k příchodu paradoxně vybrali pozdní prosinec...
Když váš otec vozí mléko, nečeká se zimní album se smyčcovými aranžemi ani bodavá umělecká přezdívka .. Sting .. Přestože jsou tyto stránky domovem spíše ještě neobjevených hudebníků. Gordonovo album je bílé jako mléko a v pozdním prosinci se skvěle poslouchá.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Skleněný muž a předvánoční masakr

29. 11. 2009

Na cestě kolem slepého ramene řeky Uslavy jsme potkali spoustu psů a prokřehlých páníčků s červenými nosy.
Zatím se všichni ostatní lidé Plzně shlukli na náměstí, uzavřeni mezi stánky v nepropustných kruzích plných nervozních tatínků s pusou od hořčice a vřeštících dětí s blikajícími rohy. K surovému masakru na náměstí dnes nebylo potřeba tanků ani portrétů strýčka Maa. Byl to učiněný Mad Rush, leč docela jiný než od skleněného muže amerického hudebního minimalismu..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Noah a Velryba milují Orchestr

26. 10. 2009

Nejvíce vzrušujícím bodem dnešního dne bylo doučování z chemie, kdy jsem tatínkovi vylil pivo a sestře objasnil kyslíkaté soli. Dnes se mnoho neudálo. Mohl bych být dokonce dneškem zklamaný, jenže nejsem. Nejsem díky Noahovi který je v kapele s velrybou a spolu tak tvoří Noah and the Whale. Velmi by mě zajímalo jak si představujete "lásku od orchestru" ale Noah a velký kytovec si ji představují s rolničkami na albu First Days of Spring...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Král je mrtev, ať žijí králové

9. 10. 2009

Většinou je znamením čirého zoufalství přispěvatele, zveřejňvoat dva hudební články za sebou, ale dnes, dnes je to z čiré radosti. Když jsem se v obchodě ptal na nové album Jamese Huntera, zatímco prodavač nechápavě zíral, utkvěl mi v zorném poli povědomý obličej.. Kings of Convenience mají nové album, Declaration of Dependence, a jejich závislost je prostě skvělá, ikdyž jejich loďka právě pluje opožděně.. Ukázka Boat Behind

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Mezistátní skladby

5. 10. 2009

Nejsem si jist, zda mají britští Stateless nějaké politické aspirace, nebo se prostě na tom svém ostrově necítí býti příslušni ke zbytku Evropy. Čím jsem si ale jist, že v dnešním prvním dešťovém úhrnu, se jejich mnohočetné variace na písničku Bloodstream rozhodně neutopí..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Hudba pro občasné výtržníky

9. 9. 2009

Na dnešní ráno jsem trpěl nespavostí a ráno tím pádem potřeboval notnou injekci něčeho, co by mě uvedlo zpět do pohybu.
Podle jedné z nesčetných teorií mého otce směrem na východ a na jih lidé ztrácí pojem o hodnotách. Já si to nemyslím, ale je fakt, že kapela, kterou vám chci dnes představit do tatínkovy úzké škatulky trochu zapadá. Jejich hodnoty se budou odvíjet spíše od zábavy, veselení se, slunce, popíjení a pozitivní energie, ono co také dělat v horkém Jerez de la Frontera.. Není tedy divu, že do pohybu mě uvádí právě oni.

Dvě skladby Los Delinquentes v celém příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Nejméně 2 důvody proč závidím Benu Foldsovi

3. 7. 2009

Katie McArdle, má oblíbená australanka, jejíž zdrženlivost ostatní pokládali za aroganci, je v tuto chvíli stále v letadle směřujícím na její prašný kontinent. Navzdory všeobecnému mínění, že Austrálie by měla být odtažena blíže ostatnímu světu, zůstává tento světadíl stále 20 hodin + zpoždění letu daleko od Evropy. Jelikož můj průměrný interval převalování a poposedávání v letadle jsou dvě minuty, riskoval bych cestou za Katie své zdraví a ve spánku zřejmě knokautoval nešťastné spolusedící ..

Jednou se tam dostanu, ale prodnešek za Katie pošlu rychlostí optického kabelu písničku jejího novopečeného krajana, Bena Foldse, jehož čerstvě nabité občanství, zeměpisná šířka a délka jsou jedním z důvodů, proč mu závidím. Ne že by snad sám Ben byl nějak zeměpisně dlouhý či široký, prostě je jen na správném místě. I když tento důvod snad brzy opadne, má závist k jeho hudebnímu umění je blízko věčné..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Když je to na Draka

31. 5. 2009

Pryč jsou časy, kdy měla mládež ikony. Je to velká škoda, protože když bych byl momentálně ta část mládeže, která ještě nechce být sama sebou, asi bych ohraného Morrisona a Cobaina vyměnil za Nicka Drakea ..

Možná proto, že jeho hudba je jedna z těch, kdy přestanete žvýkat sousto, které máte v ústech, možná i vypnete televizi a odhlásíte se z Facebooku, a budete prostě jen poslouchat..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Co dělal Erlend celé ty roky

19. 4. 2009

Když jsem dnes mluvil s mým spolubydlícím, Antoniem ze Santiaga, o tom, jaké je to být pod vládou krále, odpověděl mi s plnou pusou : "Kuál je u náf uako chuápek pso vyhuál u uoterii.." 

Nikdy jsem nebyl monarchista, ale své oblíbené panovníky mám. Pamatuji si je z hodin dějepisu jen podle toho, co dělali : Jeden se bál bouřky, druhý se nikdy nemyl, a třetí byl zabit barmským farmářem protože mu zabavil sklizeň okurek..

Kdo je ale mým naprosto nejoblíbenějším králem, je těžké rozsoudit.. V celém příspěvku se dozvíte, že to skončí remízou, ale věřím, že ikdyž už to víte, podíváte se tam..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 1

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »