Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adios

6. 7. 2008

Už dva dni si vybavuji stovky situací, které by mohly nastat a jak je budu řešit. Vím přesně, že tohle pravý dobrodruh nedělá. Ten vše vyřeší pomocí šarmu, odvahy, žvýkačky s příchutí melounu, klacku, drátu a kapesního nože. Stejně tak cenným rádce je mi Stopařův průvodce Galaxií, kde je zdůrazňován jako nezbytný pouze ručník.. Myslím, že pokud budu mít ve Španělsku volné odpoledne a finanční nedostatek, mohu z obsahu svého batohu udělat malý krámek se smíšeným zbožím..

Největší cestovní dilema, přestože se na první pohled zdá být malicherností, je správný výběr čínských instantních polévek. Jako příloha k nim si své místo již minulý rok v Polsku vydobil výrobce sucharů Wasa, ale s těmi polévkami, to je vám panečku těžká volba.. No uvažte, je rozumější vzít si dvě Sung Pei s příchutí kantonské kachny za 6,90 Kč a nebo raději dvě Yak Sumi, speciální gurmánské krevetí polévky za skvělých 4,90 Kč ? I zkušený cestovatel se zde ocitá ve slepé uličce. Zkoušel jsem obě polévky nejprve důkladně ohmatat, zda některá z nich neskrývá překvapení v podobě Chilli Yak Yak omáčky navíc, ale nebyl jsem schopen ztrvdlé pochutiny rozmáčknout dostatečně.

Na obrázku se můžete podívat, jak se se mnou loučilo dnes nebe v Černicích. I hoši z teplárny mi poslali malý kouřový signál..

Obrazek

Vyrazil jsem pořizovat nezbytnosti do hypermarketu hypernova a měl tedy jistotu, že můj nákup bude zaručeně dvojnásobně více "hyper" než kdybych zamířil jinam. Za dvě hodiny jsem nenašel téměř nic, co bych potřeboval, avšak shlédl jsem impozantní sortiment lepicích malířských pásek, tresky ve vlastním oleji či hrací sady malý policista. Poslední zmíněný výrobek mi neochvějně připomněl slavný klub Modrá Ústřice. Nakonec jsem samozřejmě odcházel s celou paletou vábivých chutí čínských polévek, haldou hroznového cukru, masem na řízky (ano, jsem přece Čech) posledním vydáním časopisu National Geographic a sadou superostrých nožů, které mi zřejmě budou osudné..

Při nakupování nožů si člověk užije dost zábavy. Možná vás to nenapadne, ale když už notnou chvíli zadumaně zíráte na nabídku sekáčků na maso, začnou kolem vás nakupující jezdit s vozíčky stále větším obloukem.. Pokud jeden z velkých ostrých nožů vezmete do ruky, důkladně jej potěžkáte a zkusíte si jen tak cvičně bodnout do vzduchu, přičemž uděláte grimasu plnou uspokojení, začnou se nakupující zanedlouho uličce přímo vyhýbat.. Největší efekt mé předstírání udělalo na mladou vietnamskou rodinku. Když jsem se začal u stojanu s kombinovanými paličkami a sekyrkami velmi nahlas smát, takovým tím ďábelským smíchem, jen se na sebe ustrašeně podívali a sehráli scénu hodnou ceny Thálie. Syn rychle zasignalizoval, že se zapomněl podívat na něco v oddělení na druhé straně supermarketu a celá rodinka souhlasně přikývla a pelášila za ním..  

Abych to neprotahoval. Je nakoupno, je odhodlání, je snad ten správný den a autobus ještě nejel..

Po dobu, kterou budou tyto stránky neaktualizovány, můžete se podívat na starší příspěvky, je jich něco kolem 120 a myslím, že žádné lepší už nenapíšu..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

smích

(without.wings, 7. 7. 2008 18:46)

lálá

adios

(Petr Pan, 6. 7. 2008 22:08)

pápá