Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lifters

29. 4. 2009

Ve škole nám soustavně tvrdí, že každý článek by měl řešit nějaký problém. Pokud hlavní problém zjevně nemáme, říkají, máme si vymyslet alespoň nějaký zástupný. A protože v Holandsku jde jezdit stopem znamenitě, pokud se vám podaří překonat jeden malý zádrhel, musel jsem si pro problém dojet do sousedního Německa.

Když si vyhlédnete správné místo a splníte základní kosmetickou rovnici :

vrstva vousů + vrstva bahna < 3 cm

.. máte vynikající šanci být úspěšní v čase t0+ 20min. Kdybychom chtěli vyhranit definiční obor funkce času, vousů a bahna, pohyboval by se v rozmezí 1990 < 2000. Tyto hodnoty značí výrobní datum vozů, které vám zastaví s největší pravděpodobností. Při stopování tady totiž až na malé vyjímky platí jednoduché pravidlo : Čím více peněz, tím méně chuti vzít neandrtálce u krajnice

Samosebou existují naleštěné výjimky, přinejmenším jako například včera. Cestou z Groningenu mi zastavil hlavní výběrčí daní celého Holandska. Než jsem doběhl k předním dveřím, běžel jsem podél jeho lesknoucího se vozu dobrých 10 vteřin. Mohlo by se to zdát podezřelé, ale v pomyslném genderovém souboji panuje dlouhodobě vyrovnané skóre. Ženy, obecně známé jakožto bytosti plné soucitu, staví převážně když prší nebo když jsem v nějaké bohem zapomenuté díře. Zatím to byly jmenovitě : trenérka desitiboje, kuchařka na gymnáziu ve Zwolle, dvakrát žena v domácnosti a jedna majitelka obchodu s motorkami a její dvě rozkošné dcery. Myslím, že stopování je tady a v Belgii taková příjemná lekce pro začátečníky. Můj oficiální průměr z více než 25 cest je stále totiž pod hranicí 20 minut.

Situace je ale o poznání zamotanější v Německu. Na světoznámé akademické stupnici pro německé estetické cítění bych bylo pro wirklich eklhaft. Nejen že 9 z 10 vozů řídí důchodci, hip-hopoví rádoby černoši nebo sedm Turků, ale většina z nich má nepotlačitelné nutkání vaše počínání nějak okomentovat. Pravda, za dva dny je těžké udělat si ucelený dojem, ale když lidé téměř zastaví, jen aby se vám mohli vysmát, je to na pováženou. Z Brém jsem včera odjížděl vlakem zpět do Holandska a před očima měl obraz Kristýnina znechuceného obličeje, který udělá vždy, když řeknu nějaké byť jen vzádelně německé slovíčko..

fotky z výletu do Groningenu a Brém . www.astrayboy.rajce.idnes.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář