Jdi na obsah Jdi na menu
 


I přesto, že mě psaní stále baví a v práci si připravuji konzervované příspěvky, je návštěvnost těchto stránek srovnatelná s místy jako jižní zeměpisný pól nebo dno Bajkalského jezera..
Za dva a kus roku jsem zde uveřejnil přes 250 příspěvků, z nichž jediný, který si vydobyl hlasitější odezvu pojednával o komplikovaném soužití s rybenkami. Nemyslím, že 249 : 1 je dobrý poměr neúspěchu a úspěchu i v tak nehostiných podmínkách, jaké na internetu panují ( je zde množství lidí, kteří se něčím zabývají, mají vzornou slohovou úpravu, věnují se reálnému světu a používají techniky jako : argument, hypotéza či citace). Uznejte, že racionálně jednající lidé neházejí žabky na jezeře 250 krát v průběhu dvou let s nadějí, že se jim podaří zopakovat jediný skákavší pokus.

Sebekritika možná není na místě, kdybych stránky nějakým způsobem propagoval, tvaroval a dal jim jasný cíl (zahrádkaření, středně-vážný nacionalismus,...) mohlo to být lepší..
Zabývat se tématy, která jsou utlačována v koutku lidské pozornosti a sociálního vědomí je předem odsouzené k zániku už z povahy věci. Tím spíše patří můj obdiv těm, kteří o nich píší, zároveň se nepropadnou do deníčkového blogování a v případě Malcolma Gladwella se tím vším mohou navíc živit..

Vybírám si oddechový čas, zkusím si založit jiný, méně amorfní prostor..
Děkuji všem (oběma) za přízeň a doufám, že si najdete jiné místo, kde čerpat nevšední neinspiraci..


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Třikrát škoda

(Manažer Karla Gotta, 22. 3. 2010 14:55)

Pomohlo by, kdyby Mistr nazpíval svůj hit v lehce poupraveném znění "Když rybenky pláčou"?

přece

(Anushka, 17. 3. 2010 19:29)

mě v tom nenecháš..

Škoda

(Petr Pan, 17. 3. 2010 0:00)

Auto.

----

(Kubesh, 15. 3. 2010 12:35)

To si mne tedy opravdu nepotěšil. Je prostě špatný, že se tady nikdo nevyjadřuje, ale když já ti to radši řeknu osobně a pak se holt nemůže rozhořet ta vášnivá debata, jako u rybenek...